Garderoby

Kategorie

Garderoby

W mieszkaniu wszystko powinno mieć swoje miejsce. Jeśli więc ktoś ma bardzo dużo ubrań, to warto, by przeznaczył na nie jedno, konkretne miejsce w mieszkaniu. Przyda się więc zakup garderoby do przedpokoju, czy też garderoby na korytarz.


Mała garderoba, czy duża?


Nie ma tak naprawdę jednej zasady, według której powinno decydować się o tym, jakiej wielkości powinna być garderoba. Mała garderoba na pewno będzie się sprawdzać w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni, które są dość ciasne i wymagają tego, by dbać w nich o każdy kawałek powierzchni.


Dlatego też zapewne garderoba na korytarz nie powinna być zbyt duża. Musi ona się mieścić w przejściu, pozostawiając jeszcze miejsce do swobodnego poruszania się. Oczywiście, jeśli już kupowany jest taki mebel, to można zrezygnować między innymi z komody, która często właśnie znajdowała się w wielu domach w korytarzu. W takim miejscu nie trzeba również mieć schowanych wszystkich swoich rzeczy, a jedynie na przykład okrycie wierzchnie i buty, czyli coś, co zakłada się przy wyjściu. Mała garderoba więc idealnie się sprawdzi.
Gdzie jeszcze może być ustawiony taki mebel? Może być kupiona między innymi garderoba do przedpokoju. W tym wypadku można pozwolić sobie już na nieco więcej. Oczywiście, to również może być mała garderoba, ale jeśli przedpokój jest odpowiednio duży, szeroki i niekoniecznie jest zrobiony na kształt prostokąta, jak większość korytarzy, to można go dobrze zagospodarować. Garderoba do przedpokoju, o ile jest na to miejsce, może nawet zamienić się w jedną ze ścian pomieszczenia. W ten sposób zachowa się dobry wygląd pomieszczenia, bez odkształceń, przy jednoczesnym zapewnieniu sobie naprawdę sporej powierzchni do chowania różnych rzeczy. Taka garderoba do przedpokoju może na przykład również mieć na całej swojej długości lustra, dzięki czemu optycznie powiększy pomieszczenie i nie stanie się ono nagle takie małe.


Oczywiście, zadbać należy nie tylko o kształt i wielkość, ale również o kolor. Dla osób, które lubią nowoczesne pomieszczenia, idealna może być biała garderoba. Dlaczego właśnie biała garderoba? Ponieważ nie przytłacza ona pomieszczenia, a kolor odbija od siebie światło, dzięki czemu pokój staje się nieco przestronniejszy i przyjemniejszy.

Pokaż 1 -8 z 8 stron