Stoły

Kategorie

Stoły
Pokaż 1 -47 z 47 stron

Wybierając odpowiednie meble do jadalni, czy też salonu, nie można zapomnieć o tym, że tak naprawdę jednym z najważniejszych elementów, jest po prostu dobry stół. Musi być on na tyle duży, by pomieścić przy sobie co najmniej kilka osób, które będą mogły rozsiąść się bez skrępowania, lecz jednocześnie swoją wielkością nie powinien przytłaczać całego pomieszczenia.


Jak kupić dobry stół?


Stoły do jadalni i stoły do salonu, jeśli ktoś ma te pomieszczenia oddzielone od siebie, będą nieco odmienne. Stoły do pokoju powinny być dobierane zgodnie z tym, jakie jest jego przeznaczenie. Dlatego też stoły do pokoju jadalnego, a dziennego, czyli inaczej mówiąc salonu, będą zapewniać inny komfort przesiadywania przy nich.


Jeśli chodzi o stoły do jadalni, to na pewno powinny być one porządne i wytrzymywać duże ciężary. W końcu będzie się zdarzać, że postawione będą na nich różne potrawy, czasem w dużych ilościach. Przy takim stole powinny móc zasiąść spokojnie co najmniej cztery osoby. Jeśli ktoś czasem zaprasza większą liczbę osób, to takie stoły do jadalni czasem oferowane są z dodatkową funkcjonalnością, która sprawia, że nagle pojawia się kilka dodatkowych miejsc. Mowa tutaj o tym, że kupić można po prostu stoły rozkładane. Są one bardzo popularne i często wybierane, ponieważ stoły rozkładane w odpowiednich momentach, zapewniają po prostu więcej miejsca, zwiększając komfort odbywanych spotkań i posiłków. Stoły do jadalni powinny być również odpowiednio wysokie, by osoby spożywające posiłki mogły zająć wygodną pozycję.


Natomiast jeśli chodzi o stoły do salonu, to tutaj można pozwolić sobie na nieco odmienne rozwiązanie. Jeśli ktoś nie ma osobnej jadalni, to oczywiście powinno się kupić po prostu pełnowymiarowy stół, natomiast gdy salon to osobne pomieszczenie, to warto zainwestować w stoły do salonu, które są nieco niższe i czasem wręcz można o nich mówić, jako o stolikach kawowych. W salonie zazwyczaj się odpoczywa, rozmawia, ogląda filmy i pija kawę, dlatego nie jest potrzebny do tego aż tak duży stół. Zakup mniejszego stołu jest również tańszy, a w samym pomieszczeniu nie narzuca on charakteru, jakie powinno ono nabrać.


Czy wiesz jak dobierać stoły do jadalni i stoły do pokoju?


W tym aspekcie możemy rozważać zakup wyposażenia dopasowanego do naszej jadalni. Tak samo stoły do pokoju powinny być w pewnym stopniu spójne. Często można to w nietypowy sposób połączyć np. wstawiając stoły do jadalni białe i w takim samym kolorze małe stoły do pokoju. Trzeba zawsze jednak brać pod uwagę to ile miejsca faktycznie mamy w swoim mieszkaniu. W takim przypadku wybór stołu do jadalni powinien skupiać się na tym ile mamy przestrzeni, a także jak duża jest nasza rodzina. Niejednokrotnie okrągły stół do jadalni będzie bardzo uniwersalny, gdyż więcej osób zmieści się wokół niego niż przy prostokątnym stole do pokoju.


Czy wybór stołu do pokoju bądź jadalni może być trudny?


Niestety tak. Głównie za sprawą rozbudowanego rynku i ogromnej ilości produktów dostępnych w sprzedaży. Często klienci decydują się na stół z krzesłami do salonu, gdyż komplety są zdecydowanie bardziej wygodnym zakupem. Nie trzeba osobno ich dobierać. Stoły do jadalni z krzesłami dodatkowo zdecydowanie lepiej prezentują się pod kątem designu. Jednolitość dotyczy także kolorystyki, jeśli wszystkie meble są w jednym kolorze to też dobierzmy stoły do jadalni np. białe.


Stoły do jadalni z krzesłami czy pojedynczy stół okrągły do jadalni?


To zależy w zasadzie tylko i wyłącznie od Twoich preferencji, a także tego co planujesz wprowadzić do swojego mieszkania. Na pewno stół do jadalni z krzesłami będzie bardzo komfortowe z perspektywy dokonywania decyzji. Do stołu okrągłego do jadalni trzeba osobno dobrać krzesła, a to wymaga czasu i niejednokrotnie duży wyższych nakładów finansowych. Często kupno tych samych elementów składających się na jeden zestaw stołu z krzesłami do jadalni będzie tańszy niż zakup wszystkiego osobno. Nowoczesne stoły do jadalni dodatkowo ciężej jest dopasować do krzeseł i tu sprawdzają się bardziej np. hookery.


Stoły z krzesłami do pokoju czy małe stoły do pokoju?


Tutaj wybór opiera się na podobnych kryteriach. Stoły z krzesłami do pokoju będą po prostu ostatecznie tańsze i nie będzie trzeba poświęcać zbyt dużo czasu na podejmowanie wyboru co faktycznie nam się spodoba lub na co nas stać. Małe stoły do pokoju jednak w odróżnieniu od okrągłego stołu do jadalni przeznaczone są jako idealne rozwiązanie, jeśli zależy nam na tym, aby zaoszczędzić jak największą ilość miejsca w mniej przestronnym mieszkaniu. W tym aspekcie stół do jadalni rozkładany, ale co z produktami typowo do pokoju? Nie będzie z tym problemu, jednak nie warto kupować wszędzie podobnych rozwiązań.


Stoły do kuchni a stół do jadalni


Tak naprawdę różnica opiera się w głównej mierze na tym, jak zaplanowaliśmy sobie nasze mieszkanie. Nie każde posiada jadalnię, więc nie będzie potrzebowało stołu do jadalni. Tutaj sprawdzi się np. średniej wielkości stół do kuchni, który pozwoli nam spożyć posiłek z rodziną lub spędzić parę chwil na kawie lub herbacie ze znajomymi. Nowoczesne stoły do jadalni posiadają dość uniwersalny design, który jednak nie sprawdzi się w bardziej klasycznych wnętrzach.