Łóżka dziecięce

Kategorie

Filtrowanie

Włączone filtry:
  Łóżka dziecięce

  Gdy małe dziecko wyrośnie już z łóżeczka, to czas na zmianę na nieco większe łóżko. Oczywiście lepiej jest jeszcze nie decydować się na pełnowymiarowe łóżko, ponieważ może być ono po prostu zbyt duże. Dlatego też najlepszym wyborem są łóżka dziecięce, dostosowane do wzrostu pociechy.


  Jak dobrać łóżko dziecięce?


  Nie jest to aż tak trudny proces, jak to może się niektórym wydawać. Nie ma konkretnego wieku, w którym dziecko należy przenieść z łóżeczka, do łóżka dla dzieci. Takie łóżka dziecięce wykonane są w różnych rozmiarach, a najmniejsze są niewiele większe od łóżeczek. Warto jednak obserwować proces rozwoju dziecka i o zmianie na nieco większy mebel zdecydować, gdy już widoczne jest, że maluch potrzebuje więcej przestrzeni, zarówno wzdłuż, jak i wszerz.


  Łóżka dziecięce powinny spełniać jednak nie tylko wymagania pod względem wzrostu i wielkości dziecka, lecz należy również zwrócić uwagę na kilka innych istotnych szczegółów. Takie łóżka dla dzieci nie powinny być zbyt wysokie, aby pociecha podczas schodzenia nie zrobiła sobie krzywdy i zawsze mogła robić to samodzielnie. Powinno również zadbać się o to, aby łóżko dziecięce było wykonane z odpowiednich materiałów, które nie spowodują poważnych urazów w trakcie uderzenia.


  Łóżka dla chłopców, jak i również łóżka dla dziewczynek dostępne są również jako łóżka piętrowe. Na takie jednak warto decydować się dopiero wtedy, gdy dziecko ma już co najmniej kilka lat i rodzic dobrze wie, że maluch jest gotowy na spanie na wysokości i nie spadnie przypadkiem z takiego łóżka.


  Łóżka dla chłopca, jak i łóżka dla dziewczynek dostępne są w różnych konfiguracjach kolorystycznych, dlatego można poszukać takich, które najlepiej będą odzwierciedlać charakter malucha. Znajdą się jednak również neutralne łóżka dziecięce, które będą długo służyć dzieciom w różnym ich stadium rozwoju i upodobań.


  Odpowiednio dobrane łóżko dla dzieci może posłużyć naprawdę wiele lat, dlatego podczas zakupu warto dobrze zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę się szuka.

  Pokaż 1 -47 z 47 stron