Łóżka dziecięce

Kategorie

Filtrowanie

Włączone filtry:
  Łóżka dziecięce
  Pokaż 1 -35 z 35 stron

  Gdy małe dziecko wyrośnie już z łóżeczka, to czas na zmianę na nieco większe łóżko. Oczywiście lepiej jest jeszcze nie decydować się na pełnowymiarowe łóżko, ponieważ może być ono po prostu zbyt duże. Dlatego też najlepszym wyborem są łóżka dziecięce, dostosowane do wzrostu pociechy.

  Jak dobrać łóżko dziecięce?


  Nie jest to aż tak trudny proces, jak to może się niektórym wydawać. Nie ma konkretnego wieku, w którym dziecko należy przenieść z łóżeczka, do łóżka dla dzieci. Takie łóżka dziecięce wykonane są w różnych rozmiarach, a najmniejsze są niewiele większe od łóżeczek. Warto jednak obserwować proces rozwoju dziecka i o zmianie na nieco większy mebel zdecydować, gdy już widoczne jest, że maluch potrzebuje więcej przestrzeni, zarówno wzdłuż, jak i wszerz.


  Łóżka dziecięce powinny spełniać jednak nie tylko wymagania pod względem wzrostu i wielkości dziecka, lecz należy również zwrócić uwagę na kilka innych istotnych szczegółów. Takie łóżka dla dzieci nie powinny być zbyt wysokie, aby pociecha podczas schodzenia nie zrobiła sobie krzywdy i zawsze mogła robić to samodzielnie. Powinno również zadbać się o to, aby łóżko dziecięce było wykonane z odpowiednich materiałów, które nie spowodują poważnych urazów w trakcie uderzenia.


  Łóżka dla chłopców, jak i również łóżka dla dziewczynek dostępne są również jako łóżka piętrowe. Na takie jednak warto decydować się dopiero wtedy, gdy dziecko ma już co najmniej kilka lat i rodzic dobrze wie, że maluch jest gotowy na spanie na wysokości i nie spadnie przypadkiem z takiego łóżka.


  Łóżka dla chłopca, jak i łóżka dla dziewczynek dostępne są w różnych konfiguracjach kolorystycznych, dlatego można poszukać takich, które najlepiej będą odzwierciedlać charakter malucha. Znajdą się jednak również neutralne łóżka dziecięce, które będą długo służyć dzieciom w różnym ich stadium rozwoju i upodobań.


  Odpowiednio dobrane łóżko dla dzieci może posłużyć naprawdę wiele lat, dlatego podczas zakupu warto dobrze zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę się szuka.

  Czy wiesz jakie łóżko dziecięce wybrać?


  Wyposażenie pokoju dla malucha nigdy nie należało do najprostszych. W szczególności, że czasami nie mamy pojęcia co mu będzie odpowiadać. Priorytetem jest jednak łóżko dziecięce. Zakup odpowiedniego jest niezbędny w celu przystosowania każdego, dowolnego pomieszczenia do potrzeb sypialni dla małego członka rodziny. Wybór jednak nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać, gdyż nabyć można łóżka piętrowe, normalne, łóżko dla dziewczynki bądź łóżko dla chłopca. Decyzja może być skomplikowana, w szczególności jeśli nasza pociecha od czasu do czasu grymasi. Na zakupy więc lub przy wyborze warto skonsultować się, które łóżko dla dzieci będzie najbardziej odpowiednie.

  Wybór łóżka piętrowego lub łóżka dla chłopca


  Warto wspomnieć, że łóżka dla dziewczynek są lepszym wyborem dla młodych dam. Rzadko kiedy korzystają one z łóżek piętrowych. Chyba, że rodzeństwo jest mieszane. Dlatego jeśli planujesz dwójkę malutkich braci, to idealnym wyborem będzie zakup piętrowego łóżka dla chłopca. Z reguły dzieci traktują je jak zabawki, a przez to będą cieszyć się nimi bardziej. Łóżka dla dzieci są bowiem niezwykle wielofunkcyjne. Dodatkowo trzeba dodać, że łóżka piętrowe nie muszą być wyposażone w miejsca dla dwójki. Dla przykładu na górze może być jedno, a pod nim umieszczone specjalne biurko z szafkami i półkami na drobiazgi, zeszyty, a także komputer i monitor.

  Łóżko dla dzieci w praktyce


  Dzieci kochają takie meble. Wykorzystują je nie tylko tradycyjnie do spania, ale przede wszystkim jako miejsce do zabaw w alternatywie dla kocyka czy dywanu. Łóżka dziecięce to także idealny pretekst, aby spędzić z nimi nieco więcej czasu. Łóżko dla chłopca może sprawdzić się przy jego siostrzyczce, ale nie zawsze tak jest. Dlatego koniecznie wybieraj łóżko dziecięce wraz ze swoją pociechą. Zaznaczyć trzeba jednak dodatkowo, że definitywnie łóżko dla dziewczynki nie przypadnie do gustu chłopcu. Odwrotnie jest jednak, jeśli mamy do czynienia z rodzeństwem, gdyż dzieci uwielbiają w takim wypadku łóżka piętrowe, a często starszy z dwójki będzie wybierał pozycję do spania usytuowaną po prostu wyżej.

  Łóżka dziecięce dla małego i dużego


  Warto tutaj zaznaczyć, że meble tego typu nie są przeznaczone tylko dla zupełnie malutkich. Często sprawdzą się także w przypadku większych dzieci np. przez cały okres podstawówki. Z reguły łóżko dziecięce raz kupione będzie służyło od przedszkola po nawet późne ostatnie klasy. Zakup tego typu jest wyborem na lata, który po prostu się opłaca. Dodatkowo trzeba jednak sprawdzić jaki konkretnie wariant zakupiliśmy. Czy będzie to łóżko dla chłopca, łóżko dla dziewczynki czy też łóżko piętrowe. Decyzja nie pozostaje bowiem obojętna, gdyż maluchy potrafią być w tym aspekcie niesamowicie wybredne. Często rodzic nie ma wbrew pozorom wpływu na preferencje ich dziecka, a te zawsze należy brać pod uwagę, gdyż kupujemy coś nie dla siebie i naszej zachcianki, a dla malucha właśnie.