Materace

Kategorie

Materace

Wygoda podczas spania ma ogromne wrażenie. To właśnie od tego, jaki jest materac, zależy, czy noc zostanie spędzona przyjemnie, bez problemów, czy też po przebudzeniu pojawi się sztywnienie w ciele, ból kręgosłupa i po prostu uczucie niewyspania. Warto zainwestować w dobry materac.

Jakie powinny być materace?

Materac nie jest wcale takim tanim i drobnym wydatkiem, a z zasady kupuje się go po to, by służył co najmniej kilka lat, zanim się go zmieni na nowy. Dlatego też nie powinno się lekceważyć tego, jakiej materac jest jakości i czy jest dobrze dobrany do danej osoby.


Przed jego zakupem, warto pamiętać o kilku kwestiach:


• Nie może być za krótki – tutaj akurat kształt należy jeszcze dobrać do łóżka, jednak materac powinien być co najmniej kilkanaście centymetrów dłuższy od wzrostu osób, które na nim będą spać. Chodzi tu przede wszystkim o komfort, że materac będzie podparciem dla całego ciała, a nogi nie będą wisieć za nim w trakcie snu.
• Dopasowany do wagi – materace twarde, nie są wcale takie dobre, jak to niektórzy myślą. Tutaj wszystko zależy od tego, ile waży dana osoba. Materace nie powinny być ani za twarde, ani za miękkie. Wpływa to nie tylko na jakość snu, ale też na ułożenie się ciała i kręgosłup.
• Elastyczność – materace powinny być dobrane do tego, w jaki sposób osoby śpią na nim. Dobre materace dopasowują się do ciała i po ułożeniu się w danej pozycji, delikatnie uginają pod naciskiem ciała, jednocześnie zachowując sztywność. Jeśli ktoś ma w zwyczaju spać na boku, to materace powinny układać się tak, by ramiona i cały bok ciała delikatnie zapadły się w materac.

Szczególną uwagę na to, jaki materac jest kupowany, powinny zwrócić uwagę te osoby, które mają problemy z kręgosłupem. Mogą to być naprawdę przeróżne schorzenia. Dlatego przed ostatecznym podjęciem decyzji o tym, jaki materac będzie wybrany, należy skonsultować się z ortopedą. To on ocenia, jakie materace będą odpowiednie dla ciała i czy mają dobre parametry.
Dobre materace pozwolą na spokojne spędzenie nocy i zwiększą jakość wypoczynku, dlatego nie należy na nich oszczędzać.

Materace, ale jaki?

Czy wiesz jaki materac do łóżka sprawdzi się w przypadku Twojej sypialni? W praktyce wybór odpowiedniego modelu nigdy nie należał do najprostszych. Głównie za sprawą tego, że to właśnie od niego zależy czy faktycznie będziemy wysypiać się każdej nocy czy też przewracać z jednego boku na drugi. Niestety niejednokrotnie łóżko do sypialni 160x200 z materacem nie będzie tak uniwersalnym rozwiązaniem jak mogłoby się wydawać. Warto w tym aspekcie przemyśleć czy faktycznie zdecydujemy się na materac do łóżka czy może wersję razem z gotowym łóżkiem pod wymiar. W każdym razie będzie to uzależnione wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Na uwadze trzeba mieć jednak, że wybór odpowiednich materacy do łóżka jest bardziej niż kluczowy.

Łóżko do sypialni 160x200 z materacem ważniejsze niż np. wersalka

Niestety nigdy rozwiązania wielofunkcyjne i uniwersalne nie okazują się praktyczne. Nawet najlepsza sofa, czy wersalka nie są w stanie zastąpić nam porządnego materaca do łóżka przystosowanego swoim zadaniem tylko po to, aby ułatwić nam sen, regenerację i wypoczynek. Materac 180x200 to konstrukcja wręcz niezastąpiona, która powstała, aby zapewnić ciału maksymalny komfort w trakcie odpoczynku. W praktyce dobrze dopasowane modele zapewniają doskonałe wręcz podparcie dla kręgosłupa w pozycji leżącej. Idealnie dobrany materac 160x200 czyli w mniejszym rozmiarze zapewni Ci w pełni komfortowy, i bezpieczny sen. Dzięki temu możesz być pewien, że jeden zakup tego typu pozwoli Ci wstać rano bez obaw np. o bolący kręgosłup czy zesztywniały kark.

Materace do łóżka 160x200 czy może jednak materace do łóżka 140x200?

Niestety tutaj trzeba mieć na uwadze to do czego faktycznie będzie wykorzystywane dane łóżko. Niejednokrotnie materace do łóżka 140x200 przeznaczone są wyłącznie do wykorzystywania przez jedną osobę. Po prostu ze względu na rozmiar mało kto zmieści się na jego powierzchni w sposób po prostu komfortowy. Ponadto nie zapewni on nam tego, czego oczekujemy od miejsca do spania. Dlatego jeśli lubisz przewracać się z boku na bok, to faktycznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup materace do łóżka 160x200. Taka wielkość w niektórych przypadkach pozwoli również względnie wygodnie odpocząć więcej niż jednemu śpiącemu. Nie można jednak oczekiwać, że mniejsze rozwiązania spełnią swoją rolę tak dobrze jak np. materace do łóżka 180x200 czy nawet większe.

Materac 140x200 czy może zdecydowanie większy materac 180x200?

Tutaj przynajmniej wybór jest prostszy niż w przypadku wersji pośredniej, czyli materaca 160x200. Wystarczy, że zdecydujesz czy z danego łóżka ma korzystać więcej niż jedna osoba. Modele poniżej 160 cm szerokości zostały zaprojektowane dla jednej osoby śpiącej, z kolei większe dla dwóch. Najbardziej komfortowe są z pewnością rozwiązania powyżej 200 cm szerokości, jednak nie każdy posiada odpowiednio dużą sypialnię, aby zagospodarować właśnie tylko przestrzeni pod samo łóżko. Dlatego wybierz wszystko w oparciu o bezpośrednio swoje własne potrzeby!

Pokaż 1 -39 z 39 stron