Materace

Kategorie

Materace

Wygoda podczas spania ma ogromne wrażenie. To właśnie od tego, jaki jest materac, zależy, czy noc zostanie spędzona przyjemnie, bez problemów, czy też po przebudzeniu pojawi się sztywnienie w ciele, ból kręgosłupa i po prostu uczucie niewyspania. Warto zainwestować w dobry materac.


Jakie powinny być materace?


Materac nie jest wcale takim tanim i drobnym wydatkiem, a z zasady kupuje się go po to, by służył co najmniej kilka lat, zanim się go zmieni na nowy. Dlatego też nie powinno się lekceważyć tego, jakiej materac jest jakości i czy jest dobrze dobrany do danej osoby.


Przed jego zakupem, warto pamiętać o kilku kwestiach:


• Nie może być za krótki – tutaj akurat kształt należy jeszcze dobrać do łóżka, jednak materac powinien być co najmniej kilkanaście centymetrów dłuższy od wzrostu osób, które na nim będą spać. Chodzi tu przede wszystkim o komfort, że materac będzie podparciem dla całego ciała, a nogi nie będą wisieć za nim w trakcie snu.
• Dopasowany do wagi – materace twarde, nie są wcale takie dobre, jak to niektórzy myślą. Tutaj wszystko zależy od tego, ile waży dana osoba. Materace nie powinny być ani za twarde, ani za miękkie. Wpływa to nie tylko na jakość snu, ale też na ułożenie się ciała i kręgosłup.
• Elastyczność – materace powinny być dobrane do tego, w jaki sposób osoby śpią na nim. Dobre materace dopasowują się do ciała i po ułożeniu się w danej pozycji, delikatnie uginają pod naciskiem ciała, jednocześnie zachowując sztywność. Jeśli ktoś ma w zwyczaju spać na boku, to materace powinny układać się tak, by ramiona i cały bok ciała delikatnie zapadły się w materac.

Szczególną uwagę na to, jaki materac jest kupowany, powinny zwrócić uwagę te osoby, które mają problemy z kręgosłupem. Mogą to być naprawdę przeróżne schorzenia. Dlatego przed ostatecznym podjęciem decyzji o tym, jaki materac będzie wybrany, należy skonsultować się z ortopedą. To on ocenia, jakie materace będą odpowiednie dla ciała i czy mają dobre parametry.
Dobre materace pozwolą na spokojne spędzenie nocy i zwiększą jakość wypoczynku, dlatego nie należy na nich oszczędzać.

Pokaż 1 -40 z 40 stron